Hosszabbak a nappalok, melegszik az idő és lassan, de biztosan a tavasz is beköszönt nemsokára és nekiállunk megtervezni az utazásokat. Már alig várjuk, hogy elkezdődjön a nyár, ezért megosztunk veled néhány tippet hogyan érdemes felkészülni a következő búvárszezonra az érdeklődőknek, tanulóknak, végzett kezdő és haladó búvároknak.

Érdeklődöknek: Ha még nem vagy búvár, de szeretnéd kipróbálni vagy leküzdeni a félelmeid (pl. víziszony, klausztrofóbia, fülfájás), akkor egy előzetes beszélgetés után valószínűleg egy próbamerülést fogunk neked ajánlani, ahol biztonságos keretek között fókuszálunk arra, hogy feloldjuk ezeket a félelmeket/aggályokat. A résztvevők az esetek 90%-ban mosolyogva távoznak, megfogadva hogy részt vesznek egy kezdő tanfolyamon, 9%-uk csalódottan megy el azon tanakodva, hogy miért nem egyből a tanfolyamra érkeztek, 1% pedig az, aki habár élvezte, de mégsem szeretne tovább menni. Ők majd kísérőként csatlakoznak búvár barátjukhoz/barátnőjükhöz:)

A legfontosabb, hogy legyen alkalmad kipróbálni milyen a víz alatt lélegezni és súlytalanul lebegni és legyen lehetőséged konzultálni a megfelelő oktatóval a céljaidról és személyre szabottan merülni. Ezek miatt a próbamerülést is kis csoportokban tartjuk, hogy megfelelő idő és figyelem álljon a résztvevők rendelkezésére.

Tanulóknak, kezdőknek: Konzultálj az oktatóddal! Érdeklődj a gyakorlási lehetőségekről, tanfolyamokról és túrákról, így tudsz előre tervezni. Ha felszerelést vásárolnál semmiképp se ugorj neki anélkül, hogy beszéltél volna róla az instruktoroddal, hiszen látszólag teljesen azonos felszerelések között is óriási minőség és árbeli különbségek lehetnek. Egy hivatásos oktató nem csak tanít, hanem mentorál is és segít neked mindenben, hogy jobb búvárrá válhass.

Végzett kezdő búvároknak: Ha már végzett búvár vagy, de jó ideje nem merültél, akkor érdemes felfrissítened a tudásod egy-két uszodai gyakorlás alkalmával, ahol a legfontosabb alapkészségek átismétlése mellett azok tökéletesítésére fókuszálunk. Ha pedig ezen kívül is szeretnél mást gyakorolni, szintén lehetőséged nyílik rá.

Haladó búvároknak: Légy türelmes! A különböző minősítések megszerzése kellő tanulással és odafigyeléssel könnyű feladat, azonban az elvárt minimumon felül nagy hangsúlyt fektetünk az ezután elengedhetetlen tapasztalatok megszerzésére. Ha gyorsan szeretnél előrehaladni kellő gyakorlat nélkül, úgy a saját biztonságod és másokét is kockáztatod. Épp ezért a célok alapján egy tanulási tervet vázolunk fel, hogy tudd mik a tanfolyamok minimum és elvárt követelményei és mi kell ahhoz, hogy gond nélkül léphess a következő szintre.

A tanulás soha nem ér véget: Tapasztalt búvárként is érdemes részt venni egy gyakorló merülésen, hiszen biztonságos körülmények között, az oktató közvetlen felügyelete mellett gyakorolhatsz az uszodában, így nem a túrán kell visszarázódnod ahelyett, hogy az élővilágot csodálnád. Szintén hasznos a gyakorló merülés akkor is, ha olyan búvár vagy akinek új a felszerelése vagy olyan, amit egy ideje nem használtál, így nem a búvártúrán derül majd ki, hogy valami nem jó. Lesz elég időd ahhoz, hogy átvizsgáltasd, szervizeltesd, lecseréld a felszerelést vagy gyakorold a használatát.

És a legfontosabb tipp a szezonra való készüléshez: hozz magaddal még egy embert!:)

Hiszen a hiedelmekkel ellentétben a búvárkodás csapatsport. Csapatban merülünk és figyelünk egymásra. Kézjelekkel kommunikálunk, merülés után pedig kifulladásig sztorizunk a víz alatti élményekről, ha már a vízben ezt nem tehetjük meg. Gyorsan rájössz, hogy ezeket az élményeket leírni és átadni még videókkal és képekkel is nehéz, így hát akit érdekel, annak nincs más választása mint csatlakozni hozzád:)

Érdeklődj a tanfolyamokról és a túrákról az elérhetőségeinken és ellátunk minden információval, amire szükséged van és azzal is amire azt gondolod hogy, nincs de mi tudjuk, hogy van:)

Iratkozz fel!

Értesülj elsőként a legjobb ajánlatokról, búvártúrákról!